Kawa kawie nie równa

Wystarczy przejrzenie menu dowolnej kawiarni, by przekonać się, że kawa występuje w sporej ilości wariantów. W związku z tym każdy wypad ze znajomą osobą na kawę wiąże się z pewnym wyborem. Niektórzy mają swój ulubiony rodzaj, którego konsekwentnie się trzymają, inni zaś wolą próbować za każdym razem czegoś innego.

Coś dla każdego

Pamiętajmy, że większość stylów kawy bazuje na espresso, czyli bardzo gęstym i mocnym naparze, który podaje się w niewielkich filiżankach o pojemności około 30 mililitrów. To właśnie z espresso powstają takie cappucino, latte, falt white czy americano. W zależności od tego, na co mamy ochotę, możemy zdecydować się na delikatne cappucino z kremową pianką, napełnione mlekiem latte, nieco mocniejszy jego wariant, czyli flat white lub americanę – rozcieńczone odpowiednią ilością wody cappucino. Jak widać świat kawy jest bogaty i pełen różnego rodzaju doświadczeń, warto zatem nie trzymać się kurczowo jednego rodzaju kawy oraz pozwolić sobie od czasu do czasu na to, by posmakować czegoś nowego.

Zaparzacz do kawy – metoda na ulubioną kawę w domu

wyjątkowy zaparzacz do kawy model phin
zaparzacz do kawy po wietnamsku model PHIN

Czy jednak za każdym razem, gdy chcemy nacieszyć się wybitnie przygotowaną kawą, musimy koniecznie wybierać się do kawiarni? Takie wypady są oczywiście interesujące, ponieważ mamy okazję zasmakować naparu, który wyszedł spod ręki zawodowego baristy. Regularne odwiedzanie tego typu miejsc jest jednak zbyt kosztowne dla większości z nas. Z tego powodu warto zainteresować się samodzielnym przygotowywaniem kawy, co nie jest wbrew pozorom takie trudne. Wystarczy bowiem wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, na przykład w prosty zaparzacz do kawy i udać do lokalnego sklepu z kawą ziarnistą o dobrej jakości. Dzięki temu będziemy mogli samodzielnie rozwijać naszą wiedzę na temat kawy oraz wykształcić w sobie wysublimowane poczucie smaku.

antonio

Leave a Reply

Your email address will not be published.