Na co uważać przy wyborze młynka do kawy?

Młynek do kawy to jedno z najważniejszych urządzeń w gospodarstwie domowym każdego kawosza. Oczywiście istnieje alternatywa mielenia kawy jeszcze w sklepie, jednak szybko traci ona wówczas swój aromat. A to właśnie głębia smaku sprawia, że wiele osób o wiele bardziej preferuje kawę ziarnistą niż rozpuszczalną.

Jak wybrać pierwszy młynek do kawy?

Każdy początkujący miłośnik czarnego napoju prędzej czy później stanie przed pytaniem o to, jaki wybrać młynek do mielenia kawy. Decydując się na zakup konkretnego urządzenia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim częstotliwość jego używania. Jeżeli urządzenie będzie użytkowane codziennie, to wówczas warto już na starcie odpuścić sobie produkty z najniższej półki cenowej. Podstawowe młynki do kawy można kupić w marketach już za pięćdziesiąt złotych, jednak te których zakup warto na dłuższą metę rozważyć zaczynają się od około stu złotych.

Grubość mielenia ziaren

młynek do kawy firmy bodumKolejnym aspektem nad którym warto się pochylić przy wyborze młynka, to opinie zadowolonych użytkowników. Nie ma lepszej rekomendacji dla urządzenia niż opinie osób, które go używają od dłuższego czasu. W przypadku młynków do kawy jeszcze jeden czynnik ma dosyć duże znaczenie. Jest to mianowicie dokładność mielenia ziaren. A preferowana grubość zmielonych ziaren dyktowana być powinna późniejszym sposobem parzenia zmielonej kawy. Kawa zmielona w najtańszych młynkach będzie oczywiście nadawała się na przykład do kawiarki ale już niekoniecznie do domowego ekspresu ciśnieniowego. W przypadku, gdy nie ma się doświadczenia, przy zakupie młynka do kawy najlepiej jest zapytać sprzedawcę w sklepie. Dobrym rozwiązaniem jest także prześledzenie odpowiednich wątków na forach tematycznych.

antonio

Leave a Reply

Your email address will not be published.